День Гідності і Свободи

21 листопада — День Гідності та Свободи в Україні. Одне із знакових державних свят встановлене на честь двох революцій — Помаранчевої 2004 року та Революції Гідності 2013-го. У цьому році відзначаємо перший ювілей Революції Гідності — 10 років.

21 листопада 2013 року на Майдан Незалежності вийшло півтори тисячі людей — в знак протесту проти того, що тодішній президент Віктор Янукович відмовився підписувати угоду про асоційоване членство України в Європейському Союзі. Протест носив мирний характер до 30 листопада, коли кілька сотень активістів, переважно студентів, які залишалися на Майдані, вночі жорстоко не побила та не розігнала міліція. Тож 1 грудня в центр Києва з усієї України з’їхалися сотні тисяч людей, обурених міліцейським свавіллям, корупцією та узурпацією влади… Розпочався безперервний мітинг, який отримав назву Євромайдан та перетворився на Революцію Гідності.

Початок Революції Гідності співпав з 9-ю річницею Помаранчевої Революції. Народні протести проти рішення уряду Азарова, який вирішив призупинити процес євроінтеграції України, розпочалися увечері 21 листопада 2013 року. За 9 років до цього, 22 листопада 2004-го, люди вийшли на мітинг проти фальсифікацій результатів президентських виборів. І в 2004-му, і в 2013-му протестували проти дій Віктора Януковича.

Загалом на Майдані під час Революції Гідності загинули понад 100 осіб — їх згодом назвуть "Небесною Сотнею".

Євромайдан став найбільшою проєвропейською демонстрацією в історії ЄС та найтривалішим мітингом в історії — він безперервно простояв 92 доби.

Сьогодні у Кожанській гімназії було проведено урочисту лінійку на честь Революції гідності. Після лінійки учні 5-9 класів долучилися до обласного патріотичного онлайн-форуму "Україна: бути гідним", на якому спілкувалися з безпосередніми учасниками подій Майдану.

Кiлькiсть переглядiв: 16